KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15792018

nr 1579 2018

Bruno Ekström

(1941-1990), Sverige

Etsning, "Planket Blecktornsgränd 1", Söder. Signerad, daterad -68. Bildmått: 23x25 cm, yttermått inklusive ram: 44x41 cm

Bruno Ekström, svensk bildkonstnär född 1941, död 1990.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 november 2023
kl 18:35:02

  • Tema
  • 20 nov

Bruno Ekström

Läs mer om Bruno Ekström